Taška E. Belluš – Veslársky klub

21.90 

Čierna bavlnená taška s budovou Slovenského veslárskeho klubu v Bratislave. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol v roku 1930, o rok neskôr bol zrealizovaný. Jedná sa o jednu z prvých Bellušových funkcionalistických stavieb. Mnohé uplatnené prvky ako voľné priečelie, horizontalita stavby, pásové okná či biela fasáda priamo vychádzali z funkcionalistických zásad. Budova je rozdelená na dve krídla, pričom jedno slúžilo na uschovanie športových lodí, v druhom sa nachádzala klubovňa a priestory pre motorové člny. V 90. rokoch došlo k čiastočnej prestavbe budovy, úpravy zahŕňali i zmenu priestorov pre člny na súčasnú reštauráciu.

Túto významnú stavbu modernej Bratislavy nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu, alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Mladá GardaPoštový a telegrafný úrad, Automatický mlyn NUPOD, či Vodojem v Trnave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

3 na sklade

Čierna bavlnená taška s budovou Slovenského veslárskeho klubu v Bratislave na brehu Dunaja. Stavba vznikla na začiatku 30. rokov a jej autorom je architekt Emil Belluš. Taška, ktorá je vhodná do mesta i na nákup, je 100% ekologický produkt, vyrobený z čistej bio bavlny strednej gramáže 180g/m². Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

42 x 38 cm (výška x šírka)