Pánske tričko F. WEINWURM – Nová doba

23.90 

Pánske čierne tričko s architektonickým dielom Nová doba v Bratislave. Komplex obytných blokov sociálneho bývania na Vajnorskej ulici vznikol v 30. rokoch. Autormi projektu je dvojica architektov Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Oba prezentovali vysoko pokrokový názor na architektúru, na Slovensku vtedy predstavovali azda ako jedniní architektonickú avantgardu. Oba architekti boli židovského pôvodu a pred koncom druhej svetovej vojny zmizli.

Projekt vychádzal z puristicko-funkcionlistickej kompozície. Jednotlivé domy sú vzájomne kolmo usporiadané do tvaru písmena H. Stavba bola inovačná aj v použití unifikovanej oceľovej konštrukcie. Jednoduchosť kvadratických objektov dopĺňa triezva biela farebnosť, typická pre funkcionalistické stavby. Komplex vznikol pre ubytovanie súkromných zamestnancov a robotníkov, jedná sa o jedno z najvýznamnejších pokusov sociálnej výstavby na Slovensku v medzivojnovom období. Dielo zosobňovalo nový pohľad na urbanistické, ekonomické a technické riešenie sociálneho bývania. Pozri aj druhé tričko Nová doba →  so zobrazením celého bloku.

Novú dobu nájdeš aj na dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print či plátno. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Fridricha Weinwurma 

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s obytným súborom Nová doba v Bratislave z 30. rokov. Autormi projektu boli architekti Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač