Pánske tričko I. MATUŠÍK – Tržnica v Bratislave

25.90 

Čierne pánske tričko s dielom jedného z najvýznamnejších moderných slovenských architektov Ivana Matušíka. Architektova tvorba vychádzala z tradície funkcionalizmu, pričom Matušík vždy reagoval na dobové trendy v európskej a svetovej architektúre.

Po zmene funkcie pôvodnej bratislavskej tržnice v centre meste na Námestí SNP, vznikol projekt pre vybudovania novej budovy mestskej tržnice. Architekt Matušík vytvoril návrh umiestnený na okraji centra mesta, na Trnavskom mýte. Návrh bol v súlade so strojovou estetikou, pričom tvarom budova pripomína veľké parníky. Presklená moderná budova je tvorená železobetónovým skeletom, kde sa nachádzajú dva bloky s obchodnými prevádzkami, ktoré sú situované na prízemí i poschodí. Vonkajší plášť tvoria vysoké okná, strecha je pokrytá červenými plechmi s ikonickými valcovitými výduchmi, parter je dekorovaný neomietnutou tehlou.

Tržnica od svojho počiatku na začiatku 80. rokov do dnešných dní slúži svojmu pôvodnému účelu. Dlhé roky sa však ignorovala potreba rekonštrukcie najmä vnútorných priestorov. „Nová tržnica“ na Trnavskom mýte bola dlhé roky miestom kde akoby zastal čas, vďaka čomu však bola živou pripomienkou niekdajšej doby. Až v roku 2021 sa začalo s rekonštrukciou celej budovy, s postupnou modernizáciou interiéru, našťastie so zachovaním pôvodnej idey autora.

Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Ivana Matušíka

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko so zobrazením budovy Novej Tržnice v Bratislave, postavenej v 80. rokoch. Autorom projektu bol architekt Ivan Matušík. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač