Pánske tričko V. DEDEČEK – Slovenský národný archív

23.90 

Čierne pánske tričko s dielom ikony slovenskej modernej architektúry Vladimíra Dedečka. Stavbou je Slovenský národný archív, stojaci na Drotárskej ulici v Bratislave. Ikonickú budovu projektoval architekt V. Dedeček v 70. rokoch. Samotná stavba prebiehala takmer desať rokov a bola ukončená v roku 1983.

Architektúra archívu upúta svojou monumentalitou i tvarom kocky, členenej na viacero geometrických častí. Exteriér je obložený svetlým mramorom. Slovenský národný archív bol v roku 1983 ocenený plaketou medzinárodnej konferencie archívov. Rovnako tak architekt Dedeček získal ocenenie – štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy za dlhoročné mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti architektúry. V exteriéri budovy archívu Dedeček uplatnil pre neho typickú farebnosť s využitím základnej bielej farby s červenými detailami.

→ Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Vladimíra Dedečka.

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko so zobrazením budovy Slovenského národného archívu (SNA), postavenej v 70. – 80. rokoch. Autorom projektu bol architekt Vladimír Dedeček. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač