Pánske tričko BALÁN & GROSSMANN – Umelka

24.90 

Čierne pánske tričko s dielom dvojice českých architektov tvoriacich na Slovensku počas prvej česko-slovenskej republiky. Po prvej svetovej vojne sa tak výrazne podielali na budovaní nového hlavného mesta Slovenska a pomáhali budovať jeho novú tvár.

Budova spolku Umeleckej besedy slovenskej (budova je dnes známa ako Umelka) stojí v blízkosti nábrežia Dunaja od 20. rokov minulého storočia. Projekt je výnimočný v portfólií autorov, pretože je tu už citeľný odklon od dekorativizmu, a je dokladom ich smerovania k funkcionalizmu. Budova je považovaná za vôbec prvé funkcionalistické dielo v Bratislave a na Slovensku. Celá stavba svojou hmotou smeruje k jednoduchosti a upúšťa od ornamentiky. V exteriéri sa síce objavuje výrazne červená neomietnutá tehla, ale je v kontraste už s typickými funkcionalistickými bielymi kubickými objemami stavby. Odkryté murivo možno považovať za vplyv trendov (holandskej) moderny. Budova nesie moderný industriálny vzhľad s preskleným zastrešením výstavnej sály. Jedná sa o významný miľník modernej architektúry na Slovensku.

→ Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Aloisa Balána a Jiřího Grossmanna.

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s budovou Umeleckej besedy slovenskej v Bratislave z 20. rokov. Autormi projektu boli českí architekti Alois Balán a Jiří Grossmann. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač