Dámske tričko E. Belluš – Veslársky klub

24.90 

Čierne dámske tričko s budovou Slovenského veslárskeho klubu v Bratislave. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol v roku 1930, o rok neskôr bol zrealizovaný. Jedná sa o jednu z prvých Bellušových funkcionalistických stavieb. Mnohé uplatnené prvky ako voľné priečelie, horizontalita stavby, pásové okná či biela fasáda priamo vychádzali z funkcionalistických zásad. Budova je rozdelená na dve krídla, pričom jedno slúžilo na uschovanie športových lodí, v druhom sa nachádzala klubovňa a priestory pre motorové člny. V 90. rokoch došlo k čiastočnej prestavbe budovy, úpravy zahŕňali i zmenu priestorov pre člny na súčasnú reštauráciu.

Túto významnú stavbu modernej Bratislavy nájdeš aj na pánskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Mladá GardaPoštový a telegrafný úrad, Automatický mlyn NUPOD, či Vodojem v Trnave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne dámske tričko s budovou Slovenského veslárskeho klubu v Bratislave na brehu Dunaja. Stavba vznikla na začiatku 30. rokov a jej autorom je architekt Emil Belluš. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač