Taška E. Belluš – Mladá Garda

22.90 

Čierna bavlnená taška s budovou internátu Mladá Garda v Bratislave na Račianskej ulici. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol na začiatku 50. rokov. Belluš navrhol vysokoškolský internát ako komplex ubytovacích pavilónov prepojených krytými chodbami. V prednej časti areálu sa nachádza hlavná budova s vrátnicou. Stavba je vyzdobená renesančnými atikovými motívmi, ktoré sa nachádzajú aj na ostatných budovách komplexu. Fasády zdobia sgrafitá a vlysy s freskami s budovateľskými motívmi. Centrálna stavba disponuje i hodinovou renesančnou vežou v štýle spišských renesančných zvoníc. Výraz komplexu súvisí s dobovou nutnosťou uplatnenia ozdobného štýlu socialistického realizmu.

Túto významnú stavbu mesta Bratislavy z éry socializmu nájdeš aj na pánskom tričkudámskom tričku, batohu alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Národná bankaNástupište propelleruPoštový a telegrafný úradAutomatický mlyn NUPODči Vodojem v Trnave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

2 na sklade

Čierna bavlnená taška s budovou internátu Mladá Garda v Bratislave. Stavba vznikla na začiatku 50. rokov a jej autorom je architekt Emil Belluš. Taška, ktorá je vhodná do mesta i na nákup, je 100% ekologický produkt, vyrobený z čistej bio bavlny strednej gramáže 180g/m². Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

42 x 38 cm (výška x šírka)