Pánske tričko E. Belluš – Mladá Garda

25.90 

Čierne pánske tričko s budovou internátu Mladá Garda v Bratislave na Račianskej ulici. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol na začiatku 50. rokov. Belluš navrhol vysokoškolský internát ako komplex ubytovacích pavilónov prepojených krytými chodbami. V prednej časti areálu sa nachádza hlavná budova s vrátnicou. Stavba je vyzdobená renesančnými atikovými motívmi, ktoré sa nachádzajú aj na ostatných budovách komplexu. Fasády zdobia sgrafitá a vlysy s freskami s budovateľskými motívmi. Centrálna stavba disponuje i hodinovou renesančnou vežou v štýle spišských renesančných zvoníc. Výraz komplexu súvisí s dobovou nutnosťou uplatnenia ozdobného štýlu socialistického realizmu.

Túto významnú stavbu mesta Bratislavy z éry socializmu nájdeš aj na dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Národná banka, Nástupište propelleru, Poštový a telegrafný úrad, Automatický mlyn NUPOD, či Vodojem v Trnave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s budovou internátu Mladá Garda v Bratislave. Stavba vznikla na začiatku 50. rokov a jej autorom je architekt Emil Belluš. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač