Pánske tričko E. Belluš – Vodojem

24.90 

Čierne pánske tričko s ikonickou stavbou mesta Trnava – Vodojemom. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol v 40. rokoch. Významná technická stavba má výšku 50 metrov, vďaka čomu sa stala dominantou Trnavy, kde Belluš navrhol aj Automatický mlyn. Stavbu tvorí šesť stĺpov horizontálne zviazaných skružami. V hornej časti stavby sa nachádza valcovitá nádrž, a nad ňou lucerna – drobná vežička, ktorou je priestor osvetlený. Na osvetlenie slúžia i drobné okná pod rímsou nádrže. V prázdnom priestore medzi stĺpmi je situované schodisko a vodovodné potrubie.

Túto významnú stavbu mesta Trnava nájdeš aj na dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Národná bankaVeslársky klubNástupište propelleruMladá Garda, či Kolonádový most v Piešťanoch. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s ikonickou stavbou Trnavy – Vodojemom zo 40. rokov od architekta Emila Belluša. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač