Pánske tričko E. Belluš – Kolonádový most

24.90 

Čierne pánske tričko s ikonickou stavbou mesta Piešťany – Kolonádovým mostom. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikal v rokoch 1930 – 1933. Významná technická stavba je európskym unikátom. Belluš navrhol čiastočne krytý promenádový most, ktorý spája mesto s Kúpeľným ostrovom, kde sa nachádzajú liečivé pramene. Do krytej časti mosta boli situované predajne a sklené vitráže od významného umelca Martina Benku. Jeden zo vstupov mosta zdobí fontána s populárnou sochou Barlolámača od bratislavského sochára Roberta Kühmayera. Počas druhej svetovej vojny bola stavba výrazne zdemolovaná, v 50. rokoch bol most obnovený do pôvodnej podoby.

Túto významnú stavbu mesta Piešťan nájdeš aj na dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Národná banka, Automatický mlyn NUPOD, Nástupište propelleru, Mladá Garda alebo Poštový a telegrafný úrad v Piešťanoch. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s ikonickou stavbou Piešťan – Kolonádovým mostom z 30. rokov od architekta Emila Belluša. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač