Dámske tričko I. MATUŠÍK – Obchodný dom Prior v Nitre

24.90 

Čierne dámske tričko s dielom jedného z najvýznamnejších moderných slovenských architektov Ivana Matušíka. Architektova tvorba vychádzala z tradície funkcionalizmu, pričom Matušík vždy reagoval na dobové trendy v európskej a svetovej architektúre.

V prípade Nitrianskeho Prioru možno hovoriť o prítomných prejavoch neskorej moderny a brutalizmu. Projekt vznikol v spolupráci s architektom Pavlom Lichardom v závere 60. rokov ako reakcia na úspech vtedy nového Obchodného domu Prior v Bratislave na Kamennom námestí. Nitriansky Prior bol slávnostne otvorený v septembri roku 1974. Jednalo sa o prvý obchodný dom v Nitre. Matušík je rovnako autorom spomínaného Obchodného domu Prior v Bratislave, ale aj Priorov v Žiline či Leviciach. Jeho stavby sa stali výnimočnými už v čase svojho vzniku a to v rámci celého vtedajšieho Československa, odbornou architektonickou verejnosťou sú dodnes výrazne rešpektované a cenené.

Stavba Nitriasnkeho Prioru na prvý pohľad upútala svojím červeným keramickým obložením. Po roku 1989 sa objekt dostal do súkromných rúk, v súčasnosti je stavba už po rekonštrukcii, počas ktorej bol, okrem iného, odstránený keramický obklad v exteriéri.

→ Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Ivana Matušíka.

S
M
L
XL
XXL
Vymazať
Kategórie: , Tagy: ,

Čierne dámske tričko so zobrazením budovy Obchodného domu Prior v Nitre, postaveného v 70. rokoch. Autorom projektu bol architekt Ivan Matušík. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač