Batoh E. Belluš – Kolonádový most

26.90 

Čierny bavlnený batoh s ikonickou stavbou mesta Piešťany – Kolonádovým mostom. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikal v rokoch 1930 – 1933. Významná technická stavba je európskym unikátom. Belluš navrhol čiastočne krytý promenádový most, ktorý spája mesto s Kúpeľným ostrovom, kde sa nachádzajú liečivé pramene. Do krytej časti mosta boli situované predajne a sklené vitráže od významného umelca Martina Benku. Jeden zo vstupov mosta zdobí fontána s populárnou sochou Barlolámača od bratislavského sochára Roberta Kühmayera. Počas druhej svetovej vojny bola stavba výrazne zdemolovaná, v 50. rokoch bol most obnovený do pôvodnej podoby.

Túto významnú stavbu mesta Piešťan nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Národná bankaAutomatický mlyn NUPODNástupište propelleruMladá Garda alebo Poštový a telegrafný úrad v Piešťanoch. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

3 na sklade

Čierny bavlnený batoh s ikonickou stavbou Piešťan – Kolonádovým mostom z 30. rokov od architekta Emila Belluša. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)