Batoh F. Bednárik – Budova Stredoslovenských elektrární

26.90 

Čierny bavlnený batoh s administratívnou budovou Stredoslovenských elektrární v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1938 a bol rozdelený na dve etapy. Prvá etapa stavby bola dokončená v roku 1941. Autorom projektu bol slovenský architekt František Eduard Bednárik. Druhú etapu navrhol architekt Vitalij Zraževský, ktorý stavbu rozšíril o ďalšie prístavby v roku 1945. Grafika znázorňuje hlavnú budovu s presklenným parterom, ktorý bol určený pre styk s verejnosťou, tri nasledujúce podlažia patrili administratíve, a na najvyššom poschodí sa nachádzali byty. Funkcionalistická budova má železobetónový skelet, komunikačné jadro budovy je osvetlené vysokým vertikálnym oknom umiestneným na bočnej fasáde so zaobleným nárožím – typickým pre Bednárikovu tvorbu.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

2 na sklade

Čierny bavlnený batoh s administratívnou budovou Stredoslovenských elektrární v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1938, stavba bola dokončená v roku 1941. Autorom projektu bol slovenský architekt František Eduard Bednárik. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)