Batoh F. Bednárik – Notárska ubytovňa

28.90 

Čierny bavlnený batoh s Notárskou ubytovňou a domom štátnych zamestnancov v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1935. Autorom projektu bol slovenský architekt František Eduard Bednárik. Nárožná budova slúžila ako ubytovňa pre deti notárov. Vstup je situovaný na nároží budovy, na mieste stretu dvoch symetrických krídel stavby. Vstup je schovaný pod terasou, z ktorej vyrastá oblé telo veže so schodiskom. Grafika znázorňuje stavbu v pôvodnej podobe, v súčasnosti je stavba prevýšená o jedno podlažie. Biela fasáda je oživená keramickým obkladom v medzi-okenných priestoroch a na nároží. Stavba je považovaná za jeden z najkrajších príkladov funkcionalistickej architektúry v Banskej Bystrici.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

2 na sklade

Čierny bavlnený batoh s Notárskou ubytovňou a domom štátnych zamestnancov v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1935, stavba bola dokončená v roku 1937. Autorom projektu bol slovenský architekt František Eduard Bednárik. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)