Pánske tričko F. Bednárik – Notárska ubytovňa

26.90 

Čierne pánske tričko s Notárskou ubytovňou a domom štátnych zamestnancov v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1935. Autorom projektu bol slovenský architekt František Eduard Bednárik. Nárožná budova slúžila ako ubytovňa pre deti notárov. Vstup je situovaný na nároží budovy, na mieste stretu dvoch symetrických krídel stavby. Vstup je schovaný pod terasou, z ktorej vyrastá oblé telo veže so schodiskom. Grafika znázorňuje stavbu v pôvodnej podobe, v súčasnosti je stavba prevýšená o jedno podlažie. Biela fasáda je oživená keramickým obkladom v medzi-okenných priestoroch a na nároží. Stavba je považovaná za jeden z najkrajších príkladov funkcionalistickej architektúry v Banskej Bystrici.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s Notárskou ubytovňou a domom štátnych zamestnancov v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1935, stavba bola dokončená v roku 1937. Autorom projektu bol slovenský architekt František Eduard Bednárik. Tričko je vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač