Batoh D. Jurkovič – Nájomné domy vo Zvolene

27.90 

Čierny bavlnený batoh s budovou štátnych nájomných domov vo Zvolene na Moyzesovej ulici a Ulici Jána Matušku. Domy boli postavené v roku 1926, autorom je architekt Dušan Jurkovič. Dva bloky domov tvoria uzavretý priestor s vnútorným dvorom. Dvoj-poschodové domy majú sedlové strechy s červenou krytinou a vikiermi. Nad priestormi schodísk sa nachádzajú drobné vežičky viditeľné z nádvoria. Fasády sú zdobené bielym trojuholníkovým vzorom. Motív zdobenia je prevzatý z renesančnej výzdoby Zvolenského zámku, na ktorého rekonštrukcii pracoval práve Dušan Jurkovič spolu s českým architektom Janom Paclom, čím je pravdepodobné, že obaja architekti spolupracovali aj v prípade návrhu nájomných domov.

Túto stavbu mesta Zvolen z čias prvej česko-slovenskej republiky nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print. Všetky výrobky s Jurkovičovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Dušana Jurkoviča →

3 na sklade

Kategória: Tagy: ,

Čierny bavlnený batoh s bytovými domami pre štátnych zamestnancov vo Zvolene. Stavba vznikla v roku 1926 a jej autorom je architekt Dušan Jurkovič, ktorý na projekte pravdepodobne spolupracoval s architektom Janom Paclom. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)