Pánske tričko D. Jurkovič – Geometrický vzor domov vo Zvolene

23.90 

Čierne pánske tričko s geometrickým renesančným vzorom štátnych nájomných domov vo Zvolene na Moyzesovej ulici a Ulici Jána Matušku. Domy boli postavené v roku 1926, autorom je architekt Dušan Jurkovič. Dva bloky domov tvoria uzavretý priestor s vnútorným dvorom. Dvoj-poschodové domy majú sedlové strechy s červenou krytinou a vikiermi. Nad priestormi schodísk sa nachádzajú drobné vežičky viditeľné z nádvoria. Fasády sú zdobené bielym trojuholníkovým vzorom. Motív zdobenia je prevzatý z renesančnej výzdoby Zvolenského zámku, na ktorého rekonštrukcii pracoval práve Dušan Jurkovič spolu s českým architektom Janom Paclom, čím je pravdepodobné, že obaja architekti spolupracovali aj v prípade návrhu nájomných domov.

Túto stavbu mesta Zvolen z čias prvej česko-slovenskej republiky nájdeš aj na dámskom tričkubatohu, taške alebo ako print. Všetky výrobky s Jurkovičovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Dušana Jurkoviča →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať
Kategórie: , Tagy: ,

Čierne pánske tričko s geometrickým renesančným vzorom bytových domov pre štátnych zamestnancov vo Zvolene. Stavba vznikla v roku 1926 a jej autorom je architekt Dušan Jurkovič, ktorý na projekte pravdepodobne spolupracoval s architektom Janom Paclom. Tričko je vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač