Print D. Jurkovič – Nájomné domy vo Zvolene

23.90 

Autorský print s budovou štátnych nájomných domov vo Zvolene na Moyzesovej ulici a Ulici Jána Matušku. Domy boli postavené v roku 1926, autorom je architekt Dušan Jurkovič. Dva bloky domov tvoria uzavretý priestor s vnútorným dvorom. Dvoj-poschodové domy majú sedlové strechy s červenou krytinou a vikiermi. Nad priestormi schodísk sa nachádzajú drobné vežičky viditeľné z nádvoria. Fasády sú zdobené bielym trojuholníkovým vzorom. Motív zdobenia je prevzatý z renesančnej výzdoby Zvolenského zámku, na ktorého rekonštrukcii pracoval práve Dušan Jurkovič spolu s českým architektom Janom Paclom, čím je pravdepodobné, že obaja architekti spolupracovali aj v prípade návrhu nájomných domov.

Túto stavbu mesta Zvolen z čias prvej česko-slovenskej republiky nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, alebo ako biely print. Všetky výrobky s Jurkovičovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Dušana Jurkoviča →

3 na sklade

Kategória: Tagy: ,

Autorský print rozmeru A3 s bytovými domami pre štátnych zamestnancov vo Zvolene. Stavba vznikla v roku 1926 a jej autorom je architekt Dušan Jurkovič, ktorý na projekte pravdepodobne spolupracoval s architektom Janom Paclom. Grafika stavby je tlačená na grafický papier gramáže 250g/m² s jemne štruktúrovaným povrchom. Papier je bez náteru, vďaka čomu má prirodzený naturálny matný vzhľad. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Rok výroby

2022

Farba

Béžová, Pestrofarebná

Materiál

Grafický papier

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

A3 (42 x 29,7 cm)