Print Emil Belluš – Poštový a telegrafný úrad

23.90 

Autorský print s budovou pošty a telegrafného úradu v Piešťanoch. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol na konci 20. rokov a zrealizovaný bol na začiatku tridsiatych rokov. Ikonická budova je situovaná na nároží Kukučínovej a Poštovej ulici. Zaoblená stavba disponuje typickou strohou funkcionalistickou fasádou bielej farby, objavuje sa aj typický Bellušov prvok – uplatnenie travertínu, v tomto prípade na prízemnom sokli. Strohú farebnosť oživuje použitie červených okenných rámov.

Túto významnú stavbu mesta Piešťan nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu alebo na taške. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Národná bankaVeslársky klubNástupište propelleruVodojem, či Kolonádový most v Piešťanoch. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

1 na sklade

Autorský print rozmeru A3 s budovou pošty a telegrafného úradu v Piešťanoch od architekta Emilla Belluša. Grafika stavby je tlačená na grafický papier gramáže 250g/m² s jemne štruktúrovaným povrchom. Papier je bez náteru, vďaka čomu má prirodzený naturálny matný vzhľad. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Rok výroby

2022

Farba

Biela, Červená, Čierna

Materiál

Grafický papier

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

A3 (42 x 29,7 cm)