Batoh E. Belluš – Vodojem

26.90 

Čierny bavlnený batoh s ikonickou stavbou mesta Trnava – Vodojemom. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol v 40. rokoch. Významná technická stavba má výšku 50 metrov, vďaka čomu sa stala dominantou Trnavy, kde Belluš navrhol aj Automatický mlyn. Stavbu tvorí šesť stĺpov horizontálne zviazaných skružami. V hornej časti stavby sa nachádza valcovitá nádrž, a nad ňou lucerna – drobná vežička, ktorou je priestor osvetlený. Na osvetlenie slúžia i drobné okná pod rímsou nádrže. V prázdnom priestore medzi stĺpmi je situované schodisko a vodovodné potrubie.

Túto významnú stavbu mesta Trnava nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Národná bankaVeslársky klubNástupište propelleruMladá Garda, či Kolonádový most v Piešťanoch. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

3 na sklade

Kategória: Tagy: , ,

Čierny bavlnený batoh s ikonickou stavbou Trnavy – Vodojemom zo 40. rokov od architekta Emila Belluša. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)