Batoh E. Belluš – Nástupište propelleru

26.90 

Čierny bavlnený batoh s drobnou stavbou Nástupišťa propelleru v Bratislave na brehu rieky Dunaj. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol v roku 1930, kedy stihol byť i zrealizovaný. Kryté nástupišťa navrhol mladý Belluš pre lode premávajúce medzi dunajskými brehmi. Stavby pôvodne zahŕňali iba priestory čakární a predajní lístkov (v súčasnosti sa tu nachádza i reštaurácia). Belluš v návrhu uplatnil funkcionalistické a puristické prvky ako rúrkovité zábradlie s drôtenou výplňou, pásové okná, strešné terasy a vlajkové stožiare, nad objekt umiestnil nápis „Propeller“ s hodinami.

Túto významnú stavbu modernej Bratislavy z čias prvej česko-slovenskej republiky nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Poštový a telegrafný úrad, Kolonádový mostNárodná bankaVeslársky klubči Vodojem v Trnave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

3 na sklade

Čierny bavlnený batoh s drobnou stavbou Nástupišťa propelleru v Bratislave pri rieke Dunaj. Stavba vznikla v roku 1930 a jej autorom je architekt Emil Belluš. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)