Dámske tričko E. Belluš – Nástupište propelleru

24.90 

Čierne dámske tričko s drobnou stavbou Nástupišťa propelleru v Bratislave na brehu rieky Dunaj. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol v roku 1930, kedy stihol byť i zrealizovaný. Kryté nástupišťa navrhol mladý Belluš pre lode premávajúce medzi dunajskými brehmi. Stavby pôvodne zahŕňali iba priestory čakární a predajní lístkov (v súčasnosti sa tu nachádza i reštaurácia). Belluš v návrhu uplatnil funkcionalistické a puristické prvky ako rúrkovité zábradlie s drôtenou výplňou, pásové okná, strešné terasy a vlajkové stožiare, nad objekt umiestnil nápis „Propeller“ s hodinami.

Túto významnú stavbu modernej Bratislavy z čias prvej česko-slovenskej republiky nájdeš aj na pánskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Poštový a telegrafný úrad, Kolonádový mostNárodná bankaVeslársky klubči Vodojem v Trnave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne dámske tričko s drobnou stavbou Nástupišťa propelleru v Bratislave pri rieke Dunaj. Stavba vznikla v roku 1930 a jej autorom je architekt Emil Belluš. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač