Taška E. Belluš – Automatický mlyn NUPOD

21.90 

Čierna bavlnená taška s ikonickou stavbou mesta Trnava – Automatickým mlynom NUPOD (Nákupné ústredie potravinárskych družstiev). Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt mlynu, ktorý je dnes národnou kultúrnou pamiatkou vznikal v druhej polovici 30. rokov. Priemyselná funkcionalistická stavba pozostáva z 8 síl valcovitého tvaru, samotného mlynu s piatimi okennými radmi a nadstavby s vodojemom a násypníkom. Belluš sa stavbou moderného mlynu výrazne odklonil od tradične poňatých mlynových stavieb. Oceľovo-betónová konštrukcia a stropy skrývajú zariadenia, ktoré sa v priebehu času postupne modernizovali, mlyn je tak plne funkčný dodnes, a naplno využívaný.

Túto významnú stavbu mesta Trnava nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Kolonádový mostPoštový a telegrafný úradNástupište propelleruVodojem alebo Veslársky klub v Bratislave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

3 na sklade

Čierna bavlnená taška s ikonickou stavbou mesta Trnava – Automatickým mlynom NUPOD z 30. rokov od architekta Emila Belluša. Taška, ktorá je vhodná do mesta i na nákup, je 100% ekologický produkt, vyrobený z čistej bio bavlny strednej gramáže 180g/m². Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

42 x 38 cm (výška x šírka)