Print Emil Belluš – Národná banka

23.90 

Autorský print s budovou Česko-slovenskej národnej banky v Bratislave na Štúrovej ulici. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol v roku 1936, stavba bola postavená v nasledujúcich 2 rokoch. Dielo sa všeobecne radí k funkcionalistickej architektúre, avšak stavba nesie aj znaky talianskej (Mussoliniho) modernej architektúry. Monumentálna stavba je celoplošne obložená Bellušovým obľúbeným materiálom travertínom. Hlavný vchod zdobí mohutná brána s plechovými kazetami. V prázdnom priestore hornej časti priečelia mala byť pôvodne osadená socha gréckeho boha Hermesa, čo dokazuje Bellušov zámer poňať stavbu v klasicizujúcom duchu.

Túto významnú stavbu modernej Bratislavy z čias prvej česko-slovenskej republiky nájdeš aj na pánskom tričkudámskom tričkubatohu alebo na taške. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Mladá GardaVeslársky klub, Kolonádový mostAutomatický mlyn NUPOD či Vodojem v Trnave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

2 na sklade

Autorský print rozmeru A3 s budovou Česko-slovenskej národnej banky v Bratislave na Štúrovej ulici. Stavba vznikla v 30. rokoch a jej autorom je architekt Emil Belluš. Grafika stavby je tlačená na grafický papier gramáže 250g/m² s jemne štruktúrovaným povrchom. Papier je bez náteru, vďaka čomu má prirodzený naturálny matný vzhľad. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Rok výroby

2022

Farba

Biela, Čierna

Materiál

Grafický papier

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

A3 (42 x 29,7 cm)