Pánske tričko F. Bednárik – Budova Stredoslovenských elektrární

24.90 

Čierne pánske tričko s administratívnou budovou Stredoslovenských elektrární v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1938 a bol rozdelený na dve etapy. Prvá etapa stavby bola dokončená v roku 1941. Autorom projektu bol slovenský architekt František Eduard Bednárik. Druhú etapu navrhol architekt Vitalij Zraževský, ktorý stavbu rozšíril o ďalšie prístavby v roku 1945. Grafika znázorňuje hlavnú budovu s presklenným parterom, ktorý bol určený pre styk s verejnosťou, tri nasledujúce podlažia patrili administratíve, a na najvyššom poschodí sa nachádzali byty. Funkcionalistická budova má železobetónový skelet, komunikačné jadro budovy je osvetlené vysokým vertikálnym oknom umiestneným na bočnej fasáde so zaobleným nárožím – typickým pre Bednárikovu tvorbu.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s administratívnou budovou Stredoslovenských elektrární v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1938, stavba bola dokončená v roku 1941. Autorom projektu bol slovenský architekt František Eduard Bednárik. Tričko je vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač