Print Emil Belluš – Hotel Devín

23.90 

Autorský print s budovou Hotela Devín na nábreží v Bratislave. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol na začiatku 50. rokov. Belluš stavbu navrhol spolu s architektmi Ernestom Kramplom a Viktorom Uhliarikom. Hotel disponuje typickým Bellušovým prvkom – travertínovým obkladom, uplatňuje i nadčasový presklenný parter, v interiéri autori použili drevené obklady stien a štýlový dobový nábytok. Belluš tradične vychádzal z funkcionalistických tradícií, pre neho s typicky klasicizujúcim vyznením neskorej moderny.

Túto významnú stavbu mesta Bratislavy nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu alebo na taške. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Družstevné domy na námestí SNP, Národná banka, Nástupište propelleru, Poštový a telegrafný úrad, Automatický mlyn NUPOD, či Vodojem v Trnave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

2 na sklade

Kategória: Tagy: , ,

Autorský print rozmeru A3 s budovou Hotela Devín stojacou na nábreží Dunaja v Bratislave. Stavba vznikla v prvej polovici 50. rokov a jej autorom je architekt Emil Belluš. Grafika stavby je tlačená na grafický papier gramáže 250g/m² s jemne štruktúrovaným povrchom. Papier je bez náteru, vďaka čomu má prirodzený naturálny matný vzhľad. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Rok výroby

2022

Farba

Biela, Čierna

Materiál

Grafický papier

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

A3 (42 x 29,7 cm)