Plátno E. Belluš – Národný dom

49.00 69.00 

Bavlnené plátno na ráme s budovou Národného domu v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1926, stavba bola dokončená v roku 1928. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Jedná sa o prvú Bellušovu realizovanú stavbu. Národný dom je radený k funkcionalizmu. Belluš tu však uplatňuje jeho typické klasicizujúce stvárnenie a zmysel pre tradicionalizmus. Exteriér budovy je bohato členitý podľa rozdielneho využitia jednotlivých priestorov – hotel, reštaurácia, divadelné priestory či tanečná sála. Belluš v návrhu taktiež uplatnil svoj obľúbený materiál – travertín, ako obklad niektorých častí exteriéru. V budove dnes, okrem iného, sídli aj Štátna opera a miestna divadelná scéna.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

40 x 30 cm (výška x šírka)
70 x 50 cm (výška x šírka)
Vymazať

Prémiové bavlnené plátno s grafikou Národného domu v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1926, stavba bola dokončená v roku 1928. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš. Grafika stavby je tlačená na bavlnené plátno gramáže 320g/m² s jemne štruktúrovaným matným povrchom. Plátno je napnuté na drevený rám o hrúbke 2 cm. Rozmer plátna je 40 x 30 cm alebo 70 x 50 cm. Plátna menšieho rozmeru sú dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Čierna

Materiál

Prémiové bavlnené plátno

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

40 x 30 cm (výška x šírka), 70 x 50 cm (výška x šírka)