Taška E. Belluš – Národný dom

21.90 

Čierna bavlnená taška s budovou Národného domu v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1926, stavba bola dokončená v roku 1928. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Jedná sa o prvú Bellušovu realizovanú stavbu. Národný dom je radený k funkcionalizmu. Belluš tu však uplatňuje jeho typické klasicizujúce stvárnenie a zmysel pre tradicionalizmus. Exteriér budovy je bohato členitý podľa rozdielneho využitia jednotlivých priestorov – hotel, reštaurácia, divadelné priestory či tanečná sála. Belluš v návrhu taktiež uplatnil svoj obľúbený materiál – travertín, ako obklad niektorých častí exteriéru. V budove dnes, okrem iného, sídli aj Štátna opera a miestna divadelná scéna.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu, alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

3 na sklade

Čierna bavlnená taška s grafikou Národného domu v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1926, stavba bola dokončená v roku 1928. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš. Taška, ktorá je vhodná do mesta i na nákup, je 100% ekologický produkt, vyrobený z čistej bio bavlny strednej gramáže 180g/m². Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

42 x 38 cm (výška x šírka)