Pánske tričko E. Belluš – Družstevné domy

26.90 

Čierne pánske tričko s trojicou Družstevných domov na námestí SNP v Bratislave. Autorom projektu bol slovenský architekt Emil Belluš – významný predstaviteľ funkcionalizmu na Slovensku. Projekt vznikol v 30. rokoch pre ústredie poľnohospodárskych družstiev. V prízemí sa nachádzali obchodné priestory a banka, v suteréne kino. Vyššie podlažia slúžili administratíve a ako bytové priestory. Belluš v návrhu tradične vychádzal z funkcionalistických princípov s moderným stvárnením. Parter domov nechal obložiť kameňom, zvyšok červeným keramickým obkladom, vďaka čomu stavba získala prezývku „Tri červené domy“. V prípade centrálneho domu Belluš navrhol modernistickú nadstavbu so špirálovitým schodiskom.

Túto významnú stavbu mesta Bratislavy nájdeš aj na dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Emil Belluš je autorom aj ďalších významných stavieb ako Hotel Devín, Národná banka, Kolonádový most, Poštový a telegrafný úrad, Automatický mlyn NUPOD, či Vodojem v Trnave. Všetky výrobky s Bellušovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Emila Belluša →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s trojicou Družstevných domov na námestí SNP v Bratislave. Projekt vznikol v 30. rokoch a jeho autorom je architekt Emil Belluš. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač