Dámske tričko Slovenský rozhlas – Svetko & Ďurkovič

23.90

Čierne dámske tričko s ikonickou stavbou Bratislavy – budovou Slovenského rozhlasu. Projekt vznikol v roku 1967, stavba bola dokončená v roku 1983. Autormi projektu boli slovenskí architekti Štefan Svetko, Štefan Ďurkovič a Barnabáš Kissling. Ikonická obrátená pyramída bola v roku 2017 vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku. Forma budovy je vytvorená z oceľovej konštrukcie. Stred pyramídy tvorí železobetónové komunikačné jadro. Neprehliadnuteľná forma stavby dodnes vzbudzuje uznanie, ale i odpor. V čase vzniku možno hovoriť o výnimočnom vzopätí konštruktérskej tvorby v tedajšom Česko-slovensku. Interiér rozhlasu disponuje veľkorysými priestormi, vynikajúcou koncertnou sieňou a dobre vybavenými nahrávacími štúdiami. Stavba je výnimočným prejavom povojnovej neskorej moderny na Slovensku, expresívnej a experimentálnej architektúry. Tento architektonický skvost je nositeľom titulu Stavba storočia na Slovensku v kategórii Spoločenské stavby.

Túto stavbu modernej Bratislavy nájdeš aj na pánskom tričku, batohu, taške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami architektov Štefana Svetka a Ďurkoviča nájdeš v Kolekcii Svetko & Ďurkovič →

XL
XXL
Vymazať

Čierne dámske tričko s ikonickou budovou Slovenského rozhlasu v Bratislave. Projekt vznikol v roku 1967, stavba bola dokončená v roku 1983. Autormi projektu boli slovenskí architekti Štefan Svetko, Štefan Ďurkovič a Barnabáš Kissling. Tričko je vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna