Batoh Slovenský rozhlas – Svetko & Ďurkovič

26.90 

Čierny bavlnený batoh s ikonickou stavbou Bratislavy – budovou Slovenského rozhlasu. Projekt vznikol v roku 1967, stavba bola dokončená v roku 1983. Autormi projektu boli slovenskí architekti Štefan Svetko, Štefan Ďurkovič a Barnabáš Kissling. Ikonická obrátená pyramída bola v roku 2017 vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku. Forma budovy je vytvorená z oceľovej konštrukcie. Stred pyramídy tvorí železobetónové komunikačné jadro. Neprehliadnuteľná forma stavby dodnes vzbudzuje uznanie, ale i odpor. V čase vzniku možno hovoriť o výnimočnom vzopätí konštruktérskej tvorby v tedajšom Česko-slovensku. Interiér rozhlasu disponuje veľkorysými priestormi, vynikajúcou koncertnou sieňou a dobre vybavenými nahrávacími štúdiami. Stavba je výnimočným prejavom povojnovej neskorej moderny na Slovensku, expresívnej a experimentálnej architektúry. Tento architektonický skvost je nositeľom titulu Stavba storočia na Slovensku  v kategórii Spoločenské stavby.

Túto stavbu modernej Bratislavy nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričkutaške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami architektov Štefana Svetka a Ďurkoviča nájdeš v Kolekcii Svetko & Ďurkovič →

2 na sklade

Čierny bavlnený batoh s ikonickou budovou Slovenského rozhlasu v Bratislave. Projekt vznikol v roku 1967, stavba bola dokončená v roku 1983. Autormi projektu boli slovenskí architekti Štefan Svetko, Štefan Ďurkovič a Barnabáš Kissling. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)