Taška D. Jurkovič – Legiodomy

23.90 

Čierna bavlnená taška s budovou prvého bloku Legiodomov v Bratislave. Nájomné bytové domy stoja pozdĺž Ursínyho ulice. Domy boli postavené v roku 1925 pre Družstvo česko-slovenských legionárov, autormi sú architekti Dušan Jurkovič a Jan Pacl. Osem domov tvorí štyri samostatné bloky, na vrchu ulice boli v rámci projektu postavené aj tri vilové dvoj-domy. Stvárnenie domov sa výrazne vzďaluje od Jurkovičovho romantizmu. Súbor stavieb Legiodomov sa poväčšine radí k rondokubizmu, s ktorým má však veľmi málo spoločných znakov. Jedným z nich je farebnosť s využitím červenej farby, ktorá sa uplatnila na zvýraznenie plastických prvkov fasády – ríms, šambrán alebo na zvýraznenie vstupov domov, a taktiež v prípade pokrývky striech. U prvého bloku architekti navrhli v prízemí obchodné prevádzky a reštauráciu, na najvyšších podlažiach sa pôvodne nachádzali spoločné práčovne.

Túto stavbu Bratislavy z čias prvej česko-slovenskej republiky nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu alebo ako print. Všetky výrobky s Jurkovičovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Dušana Jurkoviča →

Nie je na sklade

Čierna bavlnená taška s budovou prvého bloku Legiodomov v Bratislave. Projekt nájomných domov vznikol v roku 1923, stavba bola dokončená o dva roky neskôr. Autormi projektu sú architekti Dušan Jurkovič a český architekt Jan Pacl. Taška, ktorá je vhodná do mesta i na nákup, je 100% ekologický produkt, vyrobený z čistej bio bavlny strednej gramáže 180g/m². Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

42 x 38 cm (výška x šírka)