Print D. Jurkovič – Legiodomy

23.90 

Autorský print s budovou prvého bloku Legiodomov v Bratislave. Nájomné bytové domy stoja pozdĺž Ursínyho ulice. Domy boli postavené v roku 1925 pre Družstvo česko-slovenských legionárov, autormi sú architekti Dušan Jurkovič a Jan Pacl. Osem domov tvorí štyri samostatné bloky, na vrchu ulice boli v rámci projektu postavené aj tri vilové dvoj-domy. Stvárnenie domov sa výrazne vzďaluje od Jurkovičovho romantizmu. Súbor stavieb Legiodomov sa poväčšine radí k rondokubizmu, s ktorým má však veľmi málo spoločných znakov. Jedným z nich je farebnosť s využitím červenej farby, ktorá sa uplatnila na zvýraznenie plastických prvkov fasády – ríms, šambrán alebo na zvýraznenie vstupov domov, a taktiež v prípade pokrývky striech. U prvého bloku architekti navrhli v prízemí obchodné prevádzky a reštauráciu, na najvyšších podlažiach sa pôvodne nachádzali spoločné práčovne.

Túto stavbu Bratislavy z čias prvej česko-slovenskej republiky nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu alebo na taške. Všetky výrobky s Jurkovičovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Dušana Jurkoviča →

3 na sklade

Autorský print rozmeru A3 s budovou prvého bloku Legiodomov v Bratislave. Projekt nájomných domov vznikol v roku 1923, stavba bola dokončená o dva roky neskôr. Autormi projektu sú architekti Dušan Jurkovič a český architekt Jan Pacl. Grafika stavby je tlačená na grafický papier gramáže 250g/m² s jemne štruktúrovaným povrchom. Papier je bez náteru, vďaka čomu má prirodzený naturálny matný vzhľad. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Rok výroby

2022

Farba

Biela, Červená, Čierna

Materiál

Grafický papier

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

A3 (42 x 29,7 cm)