Plátno Kamzík – Jakub Tomašák

49.00 69.00

Bavlnené plátno na ráme s ikonickou stavbou Bratislavy Televíznou vežou na vrchu Kamzík. Projekt vznikol v 60. rokoch, stavba bola dokončená v roku 1975. Autorom projektu bol slovenský architekt Jakub Tomašák a spoluautori – inžinier Stanislav Májek a statici Juraj Kozák, Milan Juric. Veža na Kamzíku je príkladom spojenia architektúry a inžinierstva v jednom architektonickom diele. S výškou 194 metrov je najvyššou stavbou v Bratislave. Veža má do približne dvoch tretín výšky tvar dvoch štvorstenných zrezaných ihlanov spojených podstavami, z jedného vrcholu čnie anténa vysielača kruhového prierezu, druhý je obrátený smerom k zemi. Stredom veže prebieha štvorcové jadro. Nachádza sa tu aj reštaurácia a kaviareň prístupné verejnosti.

Túto stavbu modernej Bratislavy nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu alebo taške či ako print. Všetky výrobky s architektonickými dielami architekta Jakuba Tomašáka nájdeš v Kolekcii Jakub Tomašák →

40 x 30 cm (výška x šírka)
70 x 50 cm (výška x šírka)
Vymazať
Kategória: Tagy: ,

Prémiové bavlnené plátno s ikonickou stavbou BratislavyTelevíznou vežou na vrchu Kamzík. Projekt vznikol v 60. rokoch, stavba bola dokončená v roku 1975. Autorom projektu bol slovenský architekt Jakub Tomašák. Grafika stavby je tlačená na bavlnené plátno gramáže 320g/m² s jemne štruktúrovaným matným povrchom. Plátno je napnuté na drevený rám o hrúbke 2 cm. Rozmer plátna je 40 x 30 cm alebo 70 x 50 cm. Plátna menšieho rozmeru sú dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Leosh Kolář

Farba

Biela, Červená, Čierna

Materiál