Print Kamzík – Jakub Tomašák

23.90 

Autorský print s ikonickou stavbou Bratislavy Televíznou vežou na vrchu Kamzík. Projekt vznikol v 60. rokoch, stavba bola dokončená v roku 1975. Autorom projektu bol slovenský architekt Jakub Tomašák a spoluautori – inžinier Stanislav Májek a statici Juraj Kozák, Milan Juric. Veža na Kamzíku je príkladom spojenia architektúry a inžinierstva v jednom architektonickom diele. S výškou 194 metrov je najvyššou stavbou v Bratislave. Veža má do približne dvoch tretín výšky tvar dvoch štvorstenných zrezaných ihlanov spojených podstavami, z jedného vrcholu čnie anténa vysielača kruhového prierezu, druhý je obrátený smerom k zemi. Stredom veže prebieha štvorcové jadro. Nachádza sa tu aj reštaurácia a kaviareň prístupné verejnosti.

Túto stavbu modernej Bratislavy nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu alebo taške či ako plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami architekta Jakuba Tomašáka nájdeš v Kolekcii Jakub Tomašák →

2 na sklade

Kategória: Tagy: ,

Autorský print rozmeru A3 s ikonickou stavbou BratislavyTelevíznou vežou na vrchu Kamzík. Projekt vznikol v 60. rokoch, stavba bola dokončená v roku 1975. Autorom projektu bol slovenský architekt Jakub Tomašák. Grafika stavby je tlačená na grafický papier gramáže 300g/m² s jemne štruktúrovaným povrchom. Papier je bez náteru, vďaka čomu má prirodzený naturálny matný vzhľad. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Čierna

Materiál

Grafický papier

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

A3 (42 x 29,7 cm)