Dámske tričko J. CHOVANEC – Športová hala Pasienky

24.90 

Pánske dámske tričko s budovou Športovej haly na Pasienkoch v Bratislave. Projekt vznikol v roku 1958 a realizovaný bol v rokoch 1959 – 1962. Autorom projektu bol slovenský architekt Jozef Chovanec. Stavba je výrazne inšpirovaná halou v americkom Raleigh, ktorá nesie názov Dorton Arena. Architektmi americkej haly z roku 1952 boli Maciej Nowicki a Williamo Henley Dietrick, ktorí stavbu nazvali Paraboleum. Hala Pasienky bolo koncipovaná tak, aby v nej bolo možné prevádzkovať rôzne druhy športov. Nosnú konštrukciu haly tvoria dva parabolické oblúky, na ktorých je zavesená lanová konštrukcia v tvare hyperbolického paraboloidu. Železobetónový skelet stavby je vyplnený zasklenými plochami, jedná sa o unikátny konštrukčný systém v rámci slovenských architektonických realizácií.

Halu Pasienky nájdeš aj na pánskom tričku, vaku, taške alebo ako print či plátno. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami architekta Jozefa Chovanca →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne dámske tričko s budovou Športovej haly na Pasienkoch v Bratislave z prelomu 50. a 60. rokov. Autorom projektu bol architekt Jozef Chovanec. Vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač