Batoh J. CHOVANEC – Športová hala Pasienky

26.90 

Čierny bavlnený batoh s budovou Športovej haly na Pasienkoch v Bratislave. Projekt vznikol v roku 1958 a realizovaný bol v rokoch 1959 – 1962. Autorom projektu bol slovenský architekt Jozef Chovanec. Stavba je výrazne inšpirovaná halou v americkom Raleigh, ktorá nesie názov Dorton Arena. Architektmi americkej haly z roku 1952 boli Maciej Nowicki a Williamo Henley Dietrick, ktorí stavbu nazvali Paraboleum. Hala Pasienky bolo koncipovaná tak, aby v nej bolo možné prevádzkovať rôzne druhy športov. Nosnú konštrukciu haly tvoria dva parabolické oblúky, na ktorých je zavesená lanová konštrukcia v tvare hyperbolického paraboloidu. Železobetónový skelet stavby je vyplnený zasklenými plochami, jedná sa o unikátny konštrukčný systém v rámci slovenských architektonických realizácií.

Halu Pasienky nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print či plátno. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami architekta Jozefa Chovanca →

2 na sklade

Kategória: Tagy: , ,

Čierny bavlnený batoh s budovou Športovej haly na Pasienkoch v Bratislave z prelomu 50. a 60. rokov. Autorom projektu bol architekt Jozef Chovanec. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)