Taška J. STRCULA – Kukurica

21.90 

Čierna bavlnená taška s budovou vojenského internátu Hviezda v Bratislave, známejšieho pod hovorovým názvom Kukurica, na základe svojho typického tvaru. Projekt vznikol v roku 1970 a realizovaný bol v roku 1978. Autormi projektu bola dvojica slovenských architektov Ján Strcula a Cyril Sirotný. 82 metrov vysoká veža sa nachádza v časti Nové Mesto, architekti vytvorili návrh s kruhovým pôdorysom. Na každom poschodí sa nachádzali izby s balkónmi a sociálne vybavenie pre študentov vojenskej akadémie. Z oválnej časti železobetónovej stavby je vysunutá hranolovitá komunikačná časť, kde sa nachádzali výťahy a schodisko. Stavba sa stala ikonou modernej Bratislavy, dlhší čas bola nevyužívaná z dôvodu nutnej rekonštrukcie, ktorá sa momentálne realizuje.

Kukuricu nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, vaku, alebo ako print či plátno. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Jána Strculu

3 na sklade

Kategória: Tagy: , ,

Čierna bavlnená taška s budovou vojenského internátu Hviezda v Bratislave známeno pod názvom Kukurica zo 70. rokov. Autormi projektu boli architekti Ján Strcula a Cyril Sirotný. Taška, ktorá je vhodná do mesta i na nákup, je 100% ekologický produkt, vyrobený z čistej bio bavlny strednej gramáže 180g/m². Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

42 x 38 cm (výška x šírka)