Plátno J. STRCULA – Kukurica

49.00 69.00 

Bavlnené plátno na ráme s budovou vojenského internátu Hviezda v Bratislave, známejšieho pod hovorovým názvom Kukurica, na základe svojho typického tvaru. Projekt vznikol v roku 1970 a realizovaný bol v roku 1978. Autormi projektu bola dvojica slovenských architektov Ján Strcula a Cyril Sirotný. 82 metrov vysoká veža sa nachádza v časti Nové Mesto, architekti vytvorili návrh s kruhovým pôdorysom. Na každom poschodí sa nachádzali izby s balkónmi a sociálne vybavenie pre študentov vojenskej akadémie. Z oválnej časti železobetónovej stavby je vysunutá hranolovitá komunikačná časť, kde sa nachádzali výťahy a schodisko. Stavba sa stala ikonou modernej Bratislavy, dlhší čas bola nevyužívaná z dôvodu nutnej rekonštrukcie, ktorá sa momentálne realizuje.

Kukuricu nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, vaku, taške alebo ako print. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Jána Strculu

40 x 30 cm (výška x šírka)
70 x 50 cm (výška x šírka)
Vymazať
Kategória: Tagy: , ,

Prémiové bavlnené plátno s budovou vojenského internátu Hviezda v Bratislave známeno pod názvom Kukurica zo 70. rokov. Autormi projektu boli architekti Ján Strcula a Cyril Sirotný. Grafika stavby je tlačená na bavlnené plátno gramáže 320g/m² s jemne štruktúrovaným matným povrchom. Plátno je napnuté na drevený rám o hrúbke 2 cm. Rozmer plátna je 40 x 30 cm alebo 70 x 50 cm. Plátna menšieho rozmeru sú dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Čierna

Materiál

Prémiové bavlnené plátno

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

40 x 30 cm (výška x šírka), 70 x 50 cm (výška x šírka)