Plátno F. WEINWURM – Nová doba

49.00 69.00 

Bavlnené plátno na ráme s architektonickým dielom Nová doba v Bratislave. Komplex obytných blokov sociálneho bývania na Vajnorskej ulici vznikol v 30. rokoch. Autormi projektu je dvojica architektov Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Oba prezentovali vysoko pokrokový názor na architektúru, na Slovensku vtedy predstavovali azda ako jedniní architektonickú avantgardu. Oba architekti boli židovského pôvodu a pred koncom druhej svetovej vojny zmizli.

Projekt vychádzal z puristicko-funkcionlistickej kompozície. Jednotlivé domy sú vzájomne kolmo usporiadané do tvaru písmena H. Stavba bola inovačná aj v použití unifikovanej oceľovej konštrukcie. Jednoduchosť kvadratických objektov dopĺňa triezva biela farebnosť, typická pre funkcionalistické stavby. Komplex vznikol pre ubytovanie súkromných zamestnancov a robotníkov, jedná sa o jedno z najvýznamnejších pokusov sociálnej výstavby na Slovensku v medzivojnovom období. Dielo zosobňovalo nový pohľad na urbanistické, ekonomické a technické riešenie sociálneho bývania.

Novú dobu nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Fridricha Weinwurma

40 x 30 cm (výška x šírka)
70 x 50 cm (výška x šírka)
Vymazať

Prémiové bavlnené plátno s obytným súborom Nová doba v Bratislave z 30. rokov. Autormi projektu boli architekti Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Grafika stavby je tlačená na bavlnené plátno gramáže 320g/m² s jemne štruktúrovaným matným povrchom. Plátno je napnuté na drevený rám o hrúbke 2 cm. Rozmer plátna je 40 x 30 cm alebo 70 x 50 cm. Plátna menšieho rozmeru sú dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Čierna

Materiál

Prémiové bavlnené plátno

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

40 x 30 cm (výška x šírka), 70 x 50 cm (výška x šírka)