Pánske tričko D. Jurkovič – Legiodomy

25.90 

Biele pánske tričko s budovou prvého bloku Legiodomov v Bratislave. Nájomné bytové domy stoja pozdĺž Ursínyho ulice. Domy boli postavené v roku 1925 pre Družstvo česko-slovenských legionárov, autormi sú architekti Dušan Jurkovič a Jan Pacl. Osem domov tvorí štyri samostatné bloky, na vrchu ulice boli v rámci projektu postavené aj tri vilové dvoj-domy. Stvárnenie domov sa výrazne vzďaluje od Jurkovičovho romantizmu. Súbor stavieb Legiodomov sa poväčšine radí k rondokubizmu, s ktorým má však veľmi málo spoločných znakov. Jedným z nich je farebnosť s využitím červenej farby, ktorá sa uplatnila na zvýraznenie plastických prvkov fasády – ríms, šambrán alebo na zvýraznenie vstupov domov, a taktiež v prípade pokrývky striech. U prvého bloku architekti navrhli v prízemí obchodné prevádzky a reštauráciu, na najvyšších podlažiach sa pôvodne nachádzali spoločné práčovne.

Túto stavbu Bratislavy z čias prvej česko-slovenskej republiky nájdeš aj na dámskom tričku, alebo ako biely či béžový print. Všetky výrobky s Jurkovičovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Dušana Jurkoviča →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Biele pánske tričko s budovou prvého bloku Legiodomov v Bratislave. Projekt nájomných domov vznikol v roku 1923, stavba bola dokončená o dva roky neskôr. Autormi projektu sú architekti Dušan Jurkovič a český architekt Jan Pacl. Tričko je vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Biela

Farba potlače

Červená, Pestrofarebná

Materiál

100% bavlna

Potlač

Digitálna potlač

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°