Kniha + Tričko Legiodomy

77.90 

Cenovo výhodný balíček Kniha + tričko LEGIODOMY. Kniha je prvou ucelenou štúdiou Legiodomov – súboru štyroch blokov bytových domov a troch rodinných dvojdomov, ktoré sa nachádzajú pozdĺž Ursínyho ulice v Bratislave. Legiodomy majú nespochybniteľnú hodnotu, no napriek tomu nie sú dodnes pamiatkovo chránené. Viac o knihe Legiodomy

Čierne tričko s geometrickým ornamentom v tvare slučky, ktorý sa nachádza na fasádach Legiodomov v Bratislave. Slučka mohla symbolizovať vzájomnosť Slovákov a Čechov v novo-vzniknutom štáte. Domy boli postavené v roku 1925 pre Družstvo česko-slovenských legionárov, autormi sú architekti Dušan Jurkovič a Jan Pacl. Deväť domov tvorí štyri samostatné bloky, na vrchu ulice boli v rámci projektu postavené aj tri vilové dvoj-domy. Stvárnenie domov sa výrazne vzďaluje od Jurkovičovho romantizmu. Súbor stavieb Legiodomov sa poväčšine radí k rondokubizmu, s ktorým má však veľmi málo spoločných znakov. Jedným z nich je farebnosť s využitím červenej farby, ktorá sa uplatnila na zvýraznenie plastických prvkov fasády – ríms, šambrán alebo na zvýraznenie vstupov domov, a taktiež v prípade pokrývky striech. U prvého bloku architekti navrhli v prízemí obchodné prevádzky a reštauráciu, na najvyšších podlažiach sa pôvodne nachádzali spoločné práčovne.

Všetky výrobky s Jurkovičovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Dušana Jurkoviča →

Dámsky
Pánsky
S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Výhodný balíček LEGIODOMY – Kniha s podtitulom História a rozbor bytového súboru Legiodomy od architektov Dušana Jurkoviča a Jana Pacla, a čierne pánske alebo dámske tričko s geometrickým ornamentálynm reliéfom na fasáde Legiodomov v Bratislave. Projekt nájomných domov vznikol v roku 1923, stavba bola dokončená o dva roky neskôr. Autormi projektu sú architekti Dušan Jurkovič a český architekt Jan Pacl. Tričko je vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela, Červená

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač