Kniha + Print Legiodomy (Čierny)

76.90 

Cenovo výhodný balíček Kniha + Print LEGIODOMY. Kniha je prvou ucelenou štúdiou Legiodomov – súboru štyroch blokov bytových domov a troch rodinných dvojdomov, ktoré sa nachádzajú pozdĺž Ursínyho ulice v Bratislave. Legiodomy majú nespochybniteľnú hodnotu, no napriek tomu nie sú dodnes pamiatkovo chránené. Viac o knihe Legiodomy

Autorský print s budovou prvého bloku Legiodomov v Bratislave. Grafiku stavby dopĺňa geometrický ornamentálny reliéf na fasáde Legiodomov. Domy stoja pozdĺž Ursínyho ulice, boli postavené v roku 1925 pre Družstvo česko-slovenských legionárov, autormi sú architekti Dušan Jurkovič a Jan Pacl. 9 domov tvorí štyri samostatné bloky, na vrchu ulice boli v rámci projektu postavené aj tri vilové dvoj-domy. Stvárnenie domov sa výrazne vzďaluje od Jurkovičovho romantizmu. Súbor stavieb Legiodomov sa poväčšine radí k rondokubizmu, s ktorým má však veľmi málo spoločných znakov. Jedným z nich je farebnosť s využitím červenej farby, ktorá sa uplatnila na zvýraznenie plastických prvkov fasády – ríms, šambrán alebo na zvýraznenie vstupov domov, a taktiež v prípade pokrývky striech. U prvého bloku architekti navrhli v prízemí obchodné prevádzky a reštauráciu, na najvyšších podlažiach sa pôvodne nachádzali spoločné práčovne.

Všetky výrobky s Jurkovičovými architektonickými dielami nájdeš v Kolekcii Dušana Jurkoviča →

3 na sklade

Výhodný balíček LEGIODOMY – Kniha s podtitulom História a rozbor bytového súboru Legiodomy od architektov Dušana Jurkoviča a Jana Pacla, a autorský print A3 s grafikou Legiodomov s reliéfom na fasáde. Stavba je tlačená na grafický papier gramáže 300g/m² s jemne štruktúrovaným povrchom. Papier je bez náteru, vďaka čomu má prirodzený naturálny matný vzhľad. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Červená, Čierna

Materiál

Grafický papier

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

A3 (42 x 29,7 cm)