Batoh Galéria Ľudovíta Fullu – Martin Kusý

26.90 

Čierny bavlnený batoh s budovou Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Projekt vznikol v roku 1964, stavba bola dokončená v roku 1969. Autorom projektu bol slovenský architekt Martin Kusý, projekt doviedol do konečnej fázy architekt Štefan Hatala. Objekt tvoria dva na sebe ležiace asymetricky usporiadané hranoly. V hornej časti budovy sa nachádzajú výstavné priestory, v dolnej sa nachádza vstup, administratíva a dva byty. Jeden byt bol navrhnutý pre umelca Ľudovíta Fullu, ktorý v tomto priestore žil a tvoril. Čelnú fasádu exteriéru zdobia umelecké geometrické mozaiky, ktoré Kusý uplatnil aj v prípade budovy strojníckej fakulty v Bratislave. Do mozaiky sú zakomponované písmena „F“ a „G“, ktoré označujú „Fullovu Galériu“. Povrch stavby je kombináciou tmavého mramoru, brizolitu a bielych hliníkových lamiel.

Túto stavbu Ružomberka nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami architekta Martina Kusého nájdeš v Kolekcii Martina Kusého →

2 na sklade

Kategória: Tagy: , ,

Čierny bavlnený batoh s budovou Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Projekt vznikol v roku 1964, stavba bola dokončená v roku 1969. Autorom projektu bol slovenský architekt Martin Kusý. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)