Pánske tričko Galéria Ľudovíta Fullu – Martin Kusý

24.90 

Čierne pánske tričko s budovou Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Projekt vznikol v roku 1964, stavba bola dokončená v roku 1969. Autorom projektu bol slovenský architekt Martin Kusý, projekt doviedol do konečnej fázy architekt Štefan Hatala. Objekt tvoria dva na sebe ležiace asymetricky usporiadané hranoly. V hornej časti budovy sa nachádzajú výstavné priestory, v dolnej sa nachádza vstup, administratíva a dva byty. Jeden byt bol navrhnutý pre umelca Ľudovíta Fullu, ktorý v tomto priestore žil a tvoril. Čelnú fasádu exteriéru zdobia umelecké geometrické mozaiky, ktoré Kusý uplatnil aj v prípade budovy strojníckej fakulty v Bratislave. Do mozaiky sú zakomponované písmena „F“ a „G“, ktoré označujú „Fullovu Galériu“. Povrch stavby je kombináciou tmavého mramoru, brizolitu a bielych hliníkových lamiel.

Túto stavbu Ružomberka nájdeš aj na dámskom tričku, batohutaške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami architekta Martina Kusého nájdeš v Kolekcii Martina Kusého →

S
M
L
XL
XXL
Vymazať

Čierne pánske tričko s budovou Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Projekt vznikol v roku 1964, stavba bola dokončená v roku 1969. Autorom projektu bol slovenský architekt Martin Kusý. Tričko je vyrobené zo 100% bavlny vyššej gramáže 190g/m². Materiál je jemný, príjemný na dotyk, vhodné na každodenné nosenie. Profesionálna potlač vysokej kvality s dlhou životnosťou. Možné prať na 60 °C. Odporúčané pranie na 30 °C. Posielané v ručne maľovaných krabičkách akrylovými farbami.

Farba trička

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 60 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Nežehliť potlač