Batoh F. WEINWURM – Unitas

26.90 

Čierny bavlnený batoh s architektonickým dielom UNITAS v Bratislave na Šancovej ulici. Obytný súbor vznikol na začiatku 30. rokov. Autormi projektu bola dvojica architektov Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Oba prezentovali vysoko pokrokový názor na architektúru, na Slovensku vtedy predstavovali azda ako jedniní architektonickú avantgardu. Oba architekti boli židovského pôvodu a pred koncom druhej svetovej vojny zmizli.

Projekt je jedným z prvých v Bratislave, ktorého cieľom bolo vyriešiť krízovú bytovú situáciu v ére prvej česko-slovenskej republiky. Súbor mal slúžiť pre najslabšiu vrstvu spoločnosti, zároveň však spĺňal štandardy vtedajšieho moderného a dôstojného bývania. Funkcionalistický projekt pozostáva zo skupiny 7 pavlačových domov s jednoizbovými a dvojizbovými bytmi, a obchodnými prevádzkami v prízemnom podlaží. Skupina domov má jednoduchý strohý vzhľad. Na hladkej fasáde architekti uplatnili pásy, ktoré odzrkadlujú konštrukciu stavby – skelet budovy skrytý pod omietkou. Významný komplex je dnes národnou kultúrnou pamiatkou.

Unitasy nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print či plátno. Pozri všetky výrobky s architektonickými dielami Fridricha Weinwurma →

2 na sklade

Čierny bavlnený batoh s obytným súborom Unitas v Bratislave z 30. rokov. Autormi projektu boli architekti Fridrich Weinwurm a Ignác Vécsei. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)