Print D. Boháč – Hotel Lux

23.90 

Autorský print s budovou Hotela Lux v Banskej Bystrici. Stavba bola realizovaná v roku 1969, hotel otvorili v marci 1970. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Boháč, spoluautor Ján Druga. V čase otvorenia sa jednalo o prvý moderný hotel v Banskej Bystrici, a jeden z najmodernejších hotelov na Slovensku. V interiéri sa nachádzala vstupná hala, salóniky, prednáškové sály, bar, reštaurácia a kaviareň. Stavba má 16 podlaží, železobetónový skelet a pôvodne presklenný obvodový plášť. Do interiéru boli zakomponované výtvarné diela výtvarných umelcov ako Jaroslav Kubička, Imrich Vanek a Ľubomír Blecha. V súčasnosti je stavba po rekonštrukcii, pričom pôvodné vyznenie riešenia fasády sa nepodarilo zachovať.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu, taške alebo na plátne. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

3 na sklade

Autorský print rozmeru A3 s budovou Hotela Lux v Banskej Bystrici. Stavba bola realizovaná v roku 1969, hotel otvorili v marci 1970. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Boháč. Grafika stavby je tlačená na grafický papier gramáže 300g/m² s jemne štruktúrovaným povrchom. Papier je bez náteru, vďaka čomu má prirodzený naturálny matný vzhľad. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Čierna

Materiál

Grafický papier

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

A3 (42 x 29,7 cm)