Batoh D. Boháč – Hotel Lux

26.90 

Čierny bavlnený batoh s budovou Hotela Lux v Banskej Bystrici. Stavba bola realizovaná v roku 1969, hotel otvorili v marci 1970. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Boháč, spoluautor Ján Druga. V čase otvorenia sa jednalo o prvý moderný hotel v Banskej Bystrici, a jeden z najmodernejších hotelov na Slovensku. V interiéri sa nachádzala vstupná hala, salóniky, prednáškové sály, bar, reštaurácia a kaviareň. Stavba má 16 podlaží, železobetónový skelet a pôvodne presklenný obvodový plášť. Do interiéru boli zakomponované výtvarné diela výtvarných umelcov ako Jaroslav Kubička, Imrich Vanek a Ľubomír Blecha. V súčasnosti je stavba po rekonštrukcii, pričom pôvodné vyznenie riešenia fasády sa nepodarilo zachovať.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, taške alebo ako print či plátno. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

2 na sklade

Čierny bavlnený batoh s budovou Hotela Lux v Banskej Bystrici. Stavba bola realizovaná v roku 1969, hotel otvorili v marci 1970. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Boháč. Batoh so sťahovacími popruhmi je 100% ekologický produkt vysokej kvality, vyrobený z kvalitnej čistej bio bavlny vysokej gramáže 340g/m². Vďaka pevnej látke vak znesie aj vysokú záťaž. Kvalitná profesionálna potlač s dlhou životnosťou. Odporúčané pranie do 30 °C. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Farba

Čierna

Farba potlače

Biela

Materiál

100% BIO bavlna

Potlač

Professional Flex Technology

Starostlivosť

Pranie do 30 °C | Nečistiť chemicky | Nebieliť | Sušička: nie | Žehliť do 110°

Veľkosť

47 x 37 cm (výška x šírka)