Print Banská Bystrica

23.90 

Autorský print s ikonickou budovou Banskej Bystrice – Pamätníkom SNP. Projekt vznikol v roku 1959, stavba bola dokončená v roku 1967. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Kuzma, ktorý sa vo svojej tvorbe snažil o syntézu architektúry a výtvarného umenia. Cieľom bolo dať svojim dielam istú výpovednú hodnotu a expresivitu. Stavba je pamätníkom a zároveň múzeom. V prípade Pamätníka SNP Kuzma spolupracoval so sochárom Jozefom Jankovičom, ktorého socha je situovaná v tzv. pietnej sieni. Monumentálna stavba je tvorená hmotou v prostriedku predelenou, ale vzájomne prepojenou mostom. Predel objektu mal symbolizovať tragický príbeh druhej svetovej vojny. Povrch stavby i schodisko je zo „surového“ betónu, typického pre brutalistické stavby.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu, taške alebo na plátne. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

3 na sklade

Autorský print rozmeru A3 s ikonickým Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1959, stavba bola dokončená v roku 1967. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Kuzma. Grafika stavby je tlačená na grafický papier gramáže 300g/m² s jemne štruktúrovaným povrchom. Papier je bez náteru, vďaka čomu má prirodzený naturálny matný vzhľad. Dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Čierna

Materiál

Grafický papier

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

A3 (42 x 29,7 cm)