Plátno Banská Bystrica

49.00 69.00 

Bavlnené plátno na ráme s ikonickou budovou Banskej Bystrice – Pamätníkom SNP. Projekt vznikol v roku 1959, stavba bola dokončená v roku 1967. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Kuzma, ktorý sa vo svojej tvorbe snažil o syntézu architektúry a výtvarného umenia. Cieľom bolo dať svojim dielam istú výpovednú hodnotu a expresivitu. Stavba je pamätníkom a zároveň múzeom. V prípade Pamätníka SNP Kuzma spolupracoval so sochárom Jozefom Jankovičom, ktorého socha je situovaná v tzv. pietnej sieni. Monumentálna stavba je tvorená hmotou v prostriedku predelenou, ale vzájomne prepojenou mostom. Predel objektu mal symbolizovať tragický príbeh druhej svetovej vojny. Povrch stavby i schodisko je zo „surového“ betónu, typického pre brutalistické stavby.

Túto stavbu modernej Banskej Bystrice nájdeš aj na pánskom tričku, dámskom tričku, batohu, taške alebo ako print. Všetky výrobky s architektonickými dielami Banskej Bystrice nájdeš v Kolekcii Banská Bystrica →

40 x 30 cm (výška x šírka)
70 x 50 cm (výška x šírka)
Vymazať

Prémiové bavlnené plátno s ikonickým Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Projekt vznikol v roku 1959, stavba bola dokončená v roku 1967. Autorom projektu bol slovenský architekt Dušan Kuzma. Grafika stavby je tlačená na bavlnené plátno gramáže 320g/m² s jemne štruktúrovaným matným povrchom. Plátno je napnuté na drevený rám o hrúbke 2 cm. Rozmer plátna je 40 x 30 cm alebo 70 x 50 cm. Plátna menšieho rozmeru sú dodávané v ručne maľovaných darčekových krabičkách.

Autor

Leosh Kolář

Farba

Biela, Čierna

Materiál

Prémiové bavlnené plátno

Spôsob výroby

Digitálna tlač

Veľkosť

40 x 30 cm (výška x šírka), 70 x 50 cm (výška x šírka)